Fork me on GitHub Fork me on GitHub
Przenoszenie serwisu opartego na Xoop'sie - A
Przenoszenie serwisu opartego na Xoop'sie
  Posted on Mon 01 Aug 2005 by DJHORS (5090 reads)
Słowem wstępu:

Powiedzmy że mamy stronę na xoops'ie która znajduje się na serwerze X i chcemy ją przenieść na serwer Y. Oczywiście nic nie tracąc.

Czynności:

1. Zgrać wszystkie pliki z serwera X na swój dysk lokalny (większość serwerów ma wyłączoną opcje bezpośredniego transferu przez komputer trzeci).

2. Ściągnąć wersję xoops'a z godną z naszą na jakiej mamy stronę

3. Wykonać backup bazy danych MySQL z serwera X

4. Wgrać wszystkie pliki z dysku lokalnego naszej strony na serwer Y

5. Z instalki wcześniej ściągniętej zgrać też na serwer Y katalog install i wszystkie pliki z głównego katalogu strony "/" (można by dedukować które trzeba ściągnąć które nie ale tak myślę jest pewniej)

6. Uruchomić instalację xoops'a na serwerze Y i postępować jak przy normalnej instalacji (oczywiście dane dla bazy danych wg. serwera Y)

7. Wejść do panelu admina bazy danych MySQL usunąć wszystkie tabele z naszej bazy i wykonać zapytania poprzez plik backup'a który wykonaliśmy wcześniej na serwerze X

I to powinno wystarczyć później index.php i powinno działać. Jako że wiele razy przenosiłem stronę oto lista błędów z którymi się spotkałem:

1. Wyskakujące błędy które pokazują problemy w katalogu class.

W tedy należy przed instalacją xoops'a na serwerze Y zamienić katalog class na ten sam katalog ale ze zbioru instalacyjnego xoops'a a po instalacji zastąpić go tym z serwera X.

2. Błędy w kodowaniu. Brak polsko-języcznych znaczków lub zastąpienie ich poprzez inne znaki.

Tak często jest gdy robimy backup bazy danych z zagranicznego serwera. W tedy przed wgranie tego backupa najlepiej wyedytować nasz plik np. w wordzie nazwanaszeobackupa.sql i wyszukać wyrazy, które zawierają błędy i w Edycja -> Zamień pozamieniać na poprawne znaczki często np. ę jest zastąpione przez | # różnie. Bynajmniej tu jakoś musimy sami pomyśleć jak poprawić tekst. I po retuszu wgrać do bazy danych
Index :: Print :: E-mail
The comments are owned by the author. We aren't responsible for their content.