Fork me on GitHub Fork me on GitHub
Proszę o pomoc w konfiguracji extgallery Version

Bottom   Previous Topic   Next Topic  Register To Post

(1) 2 »

Proszę o pomoc w konfiguracji extgallery Version 1.12 Beta 1
Rozkręcam się

2
User information
Witam.
Nie umiem poradzić sobie z tą galerią i jej konfiguracją. Pewnie wynika to z tego że moduł jest nieprzetłumaczony ale też i pewnie dlatego że słabo się po nim poruszam...
Chodzi mi o samo wyświetlanie obrazków. Sklonowałem bloki i zrobiłem pionowy blok po lewej stronie strony gdzie kolejność wyświetlania miniatur ustawiłem na 'Last photo" i to pięknie działa - jednakże klikając w miniaturkę obrazek powiększa się na środku strony i tutaj mam problem ponieważ maksymalny wymiar obrazka seskalowany jest do wielkości 600 pixeli i to jest jego największa wielkość. w opcjach wszędzie pozmieniałem na 1000 * 700 ale tego nie uzyskałem - wielkość defoultowa jest jakby nie do ruszenia. Ustawiłem też na środku strony slideshow i on się powiększył ale polega to na tym że obrazek sprowadzony do parametrów 600 * 400 jest najzwyklej rozciągnięty do wielkości 1000 tracąc na jakości. Oczywiście ładuję większe obrazki ale one jakby z automatu - którego nie umiem znaleźć - pomniejszane są do wielkości 600 * 400 i takie się wyświetlają... doprowadzając mnie do... hmm...
Pomoże mi ktoś? Proszę.
Pozdrawiam.

Posted on: 2013/8/20 19:17
Print Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Report Top

Re: Proszę o pomoc w konfiguracji extgallery Version 1.12 Beta 1
Xoopser

2
User information
Jak nikt Ci nie pomoże lub sam nie znajdziesz rozwiązania to podaj na mój email prośbę o kontakt. Nie znam tego modułu, ale znajdę godzinkę na analizę problemu.
Osobiście używam xcGal, bo jest stary i dobry ( i przetłumaczony na PL ), a że go znam trochę to łatwiej mi coś doradzić.

Posted on: 2013/8/20 19:47
Print Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Report Top

Xoopser

2
User information
Jeszcze mała rada. Jak masz trudności z samodzielnym rozwiązaniem problemów ( słabo znasz PHP ), to nie instaluj wersji BETA tylko finalne. Unikniesz wielu niespodzianek choć po prawdzie wersje finalne też nie gwarantują bezproblemowej pracy...

Sprawdź czy przesłane zdjęcia są zapisywane (konwertowane przed zapisem) w mniejszej rozdzielczości czy tylko tak wyświetlane.

Posted on: 2013/8/20 19:52

Rozkręcam się

2
User information
Sprawdziłem obrazki... mają po 30 kb i rozdziałka oczywiście 600 * 400 :(
Oczywiście ładowałem o rozdziałce 1000 * 666

Posted on: 2013/8/20 20:10

Xoopser

2
User information
Prosty wniosek, że są skonwertowane.
Prześlij jeszcze nowy testowy obrazek 1000 px, bo te wcześniej przesłane wyświetla Ci na 1000 px z 600 px bo inaczej nie może.
Sprawdź, czy zapisało w 1000 czy w 600.
Jak w 600 poszukaj w konfiguracji modułu jeszcze raz we wszystkich pozycjach. Jak nie znajdziesz, to musisz poszukać w plikach modułu - może zawierać konfigurację niedostępną z poziomu menu Xoopsa.
Ostatecznie może to być tzw hardcode czyli na stale ustawiona wartość bo autorowi modułu nie chciało się dopisywać opcji konfiguracyjnych ( lub nie miał czasu ) - często tak jest jak się pisze dla siebie.

W xcGal, jest coś takiego jak "twórz obrazki o pośredniej rozdzielczości" co można wyłączyć - wtedy nie są konwertowane po wysłaniu przed zapisem ( choć i tak te konwertowane są zapisywane oddzielnie od oryginału ). Może w tym module jest podobnie ?

Posted on: 2013/8/20 20:19

Rozkręcam się

2
User information
Wszędzie gdzie znalazłem 600 zamieniłem już wcześniej na 1000 ale nic to nie dało - widać nie znalazłem jeszcze właściwego pola i dlatego tu jjest moje pisanie

Testowo załadowałem jeszcze raz obraz o rozdziałce 1000 * 838 = 339Kb
a na stronce wyświetla się obraz 600 * 502 = 31kb

Posted on: 2013/8/20 20:32

Xoopser

2
User information
Jak nie znajdziesz, to szukaj w plikach modułu - użyłbym programu z opcją " znajdź we wszystkich plikach" .. oczywiście szukane słowo to 600. Ja używam na szybko Notepad ++

Posted on: 2013/8/20 20:36

Webmaster

1
User information
Jest to tak, poniewaz w Preferencjach musisz zmienic:

Width for medium photo: 1000
Height for medium photo: 700

W tej chwili Default jest dla obojga 600

Prawdopodobnie bedziesz musial znowu je zaladowac.

Posted on: 2013/8/20 21:06

Rozkręcam się

2
User information
Poproszę jeśli można jaśniej bo szukam tego 2gi dzień ... w jakich preferencjach? Systemu? Galerii? Po prostu nie widzę nigdzie napisu 'Width for medium photo' oraz "Height for medium photo:"

Posted on: 2013/8/20 21:30

Rozkręcam się

2
User information
A najlepiej całą ścieżkę - plizzzzzz

Posted on: 2013/8/20 21:33

(1) 2 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.
You cannot use topic type.
You cannot use HTML syntax.