Fork me on GitHub Fork me on GitHub
FAQ
SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)
FAQ 
Welcome to the FAQ W tej części strony znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania, a także na pytania Jak to zrobić...? oraz na Czy wiesz, że... ? . Proszę poczuj się zaproszony do komentowania oraz zadawania - Pytania i Odpowiedzi -.
 Categories summary
Here is a list of the top categories and their sub-categories. Select a category to see the Q&As within.
Category Q&A Last Q&A published
 XOOPS
Pytania i Odpowiedzi związane ze światem XOOPS-a.
13 Szukam fajnego motywu graficznego/skórki dla XOO...
Edit category Konfiguracja Informacje o tym jak skonfigurować XOOPS, moduły do niego czy też nawet serwer na którym ma on działać.
3 Czy automatyczne powiadamianie e-mailem o zmianac...
Edit category Problemy Pytania i Odpowiedzi na często pojawiające się problemy.
2 Jak szybko zobaczyć moduł w akcji?
Edit category Tłumaczenia Pytania i Odpowiedzi związane z tłumaczeniami.
2 Jak przetłumaczyć moduł?
Edit category Administracja Pytania związane z problemami administracyjnymi na waszym xoopsie.
4 Jak sprawić, by własna strona (np wprowadzenie....

 Last published Q&A
Here is a list of the last Q&As that were published.
(1) 2 3 »
Problemy ]
Requested and Answered by Kurak_bu on 18-Jul-2007 15:03 (3497 reads)
Prostym sposobem, z którego często korzystam, gdy chcę zobaczyć, jak z zewnątrz wygląda jakiś moduł jest wpisanie w google takiego zapytania:

Quote:

allinurl: /modules/nazwa_modułu


W ten sposób otrzymamy zbiór stron, które korzystają z danego modułu.


Konfiguracja ]
Requested by Jezz and Answered by Kurak_bu on 26-Jun-2007 19:30 (7485 reads)
Wszystko zależy od tego, czy w panelu admina w sekcji Ustawienia poczty wprowadziliśmy poprawne dane oraz czy wybraliśmy odpowiednią metodę wysyłania poczty.
Nie ma jednoznacznej instrukcji, która by pomogła to skonfigurować. Po wszystkie dane należy się zgłaszać do dostawcy usług hostingowych bądź pocztowych.


Requested by MacDada and Answered by Kurak_bu on 26-Jun-2007 19:36 (3596 reads)
Najprostszym sposobem jest podmiana pliku index.php .
Wybieramy za moduł startowy dowolny niepotrzebny moduł, następnie w jego katalogu podmieniamy plik index.php z naszym.
Jest to najłatwiejsza droga aby uzyskać pożądany efekt.


Problemy ]
Requested and Answered by Kurak_bu on 25-Mar-2006 20:06 (4628 reads)
Oto lista pojęć, które są stosowane przez użytkowników XOOPSa , operujemy nimi choćby na forum, zalecam zapoznanie się z nimi. Prędzej czy później przywykniesz do nich użytkując XOOPSa. Jeżeli istnieje pojęcie którego nie rozumiesz napisz do nas (w menu głównym dział „Kontakt”.

Spis:
-blok
Każda strona XOOPS jest zbudowana z bloków, są to pewnego rodzaju klocki, jako przykład posłuży nam strona na której się teraz znajdujesz. Po lewej jest blok Menu, pod prawej jest blok z wersjami XOOPSa do pobrania, pod nim jest kolejny blok z ankietą, jak wejdziesz na stronę główną to w środku zobaczysz blok z ostatnimi tematami na forum. W XOOPSie istnieje 8 pozycji bloków:
1. boczny - lewy
2. boczny - prawy
3. centralny - lewy
4. centralny - prawy
5. centralny - środkowy
6. dolny - lewy
7. dolny - prawy
8. dolny - centralny
-grupa
System zarządzania użytkownikami w XOOPSie pozwala na tworzenie tzw. grup. Standardowo istnieją 3 grupy (Nie zarejestrowani, Zarejestrowanie, Webmasterzy).Dla każdej grupy można dowolnie modyfikować dostęp do modułów, bloków itd. Weźmy taki przykład: mamy na stronie forum, galerię i download, Anonimom udostępniamy tylko galerię, osoba nie zarejestrowana nawet nie będzie widziała w menu działów do których nie ma dostępu. Użytkownikom nadajemy prawa dostępu do forum i download a webmasterom dajemy prawa do administrowania np. forum (to będą moderatorzy). Jeżeli chcemy stworzyć jakąś grupę po prostu wchodzimy do panelu admina, dalej grupy i wypełniamy formularz, załóżmy, że chcemy zrobić grupę moderatorów, nadajemy im wtedy prawa dostępu do wszystkich modułów (niekoniecznie) a do forum nadajemy także prawo administrowania (w końcu coś tam muszą robić). Wiele bardziej rozbudowanych modułów posiada własną konfigurację uprawnień . Np. galeria: osobna grupa może tylko dodawać zdjęcia, osobna może tylko usuwać itp.
-uprawnienia
Patrz: grupy
-lang
Jest to zestaw plików językowych (tłumaczenie) do modułu (np. polski lang do modułu myAlbum).
-moduł
Moduł - jest to najprościej mówiąc dział. Modułem może być galeria, forum, download, itp. Moduły są podstawą XOOPSa , bez nich nic na stronie by nie było. Można je pobrać z oficjalnego repozytorium na http://www.xoops.org .


Requested and Answered by Kurak_bu on 25-Mar-2006 20:04 (4798 reads)
Ściągamy pliki językowe i wrzucamy do katalogu www.strona.pl/language/ .Teraz wchodzimy do panelu admina, opcje strony i z listy wybieramy, który język ma obowiązywać na naszej stronie. Jeżeli nowego języka nie będzie na liście oznacza to, że został źle wrzucony na serwer.


(1) 2 3 »