Fork me on GitHub Fork me on GitHub
Znacznik h1 [Modyfikacje]

Bottom   Previous Topic   Next Topic  Register To Post

Znacznik h1
Xoopser

1
User information
Dzień dobry
Pyt.1.
Dawno temu, po zakupie gazetki "Xoops profesjonalny CMS" zmodyfikowałam znacznik h1, wg wskazówek zawartych w czasopiśmie. (str.87) Po modyfikacji znacznika, czcionka stała się strasznie duża i nieładna Pogrubiona czcionka
Dalszym etapem korekty miała być poprawa czcionki z arkuszu style.css. No i tu mam problem.
To jest style.css skórki, która jest obecnie na portalu
blue_lagoone
A tu jest skórki domyślnej
http://www.voila.pl/217/jldj0/index.php?get=1&f=1
Gdzie ja mam nanieść poprawkę, aby poprawić wygląd tej wielgachnej czcionki, czyli gdzie wpisać fonte-size 100% (tak jak wpisałam w arkuszu skóry domyślnej).

Pytanie 2
Mój portal szarady zbudowany jest na przestarzałym xoopsie. Czy upgradowanie go do nowszej wersji wiąże się z koniecznością zmiany skórki?

Dziękuję za wszelkie wskazówki

luxer

Posted on: 2012/12/20 10:00
Print Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Report Top

Re: Znacznik h1
Xoopser

2
User information

Quote:

Gdzie ja mam nanieść poprawkę, aby poprawić wygląd tej wielgachnej czcionki, czyli gdzie wpisać fonte-size 100% (tak jak wpisałam w arkuszu skóry domyślnej).

Teraz prawie każda przegladatka dostarcza narzędzia do analizy elementów na stronie, prawym myszy "Zbadaj element" (Opera, Chrome) i zaznaczasz element.

Zobaczysz jaka definicja stylu odpowiada za wyświetleniwie Twojego fragmentu tekstu. Jak możesz sprawdzić to w  tej chwili raczej żadna i przeglądarka ustawia swoją.

To gdzie wpiszesz wpłynie jedynie na zakres stosowania definicji stylu ( i dziedziczenie ).  Masz w tej chwili 2 arkusze:

Jak nie zmieniasz theme to adaptacje stosuj w style.css. Wewnątrz akrusza kolejność nie ma znaczenia.

W arkuszu "skórki domyślnej" ( nie wiem jakiej xoopsa? theme? - bo nie na Twojej stronie ) masz:

h1 {font-size: 100%;} 

Posted on: 2012/12/20 11:05
Print Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Report Top

Xoopser

1
User information
Nawet nie wiem co odpisać. Wszystkiego już próbowałam, ale i tak to czarna magia. Patrzyłam, wg Twoich wskazowek, które wpisy odpowadają za zaznaczony element i nie mam pojecia, co muszę zmienić, aby przywrócić normalna czcionkę. Wielkości w css (w liniach) mają normalne wartości. Nie widze, aby gdzieś była font: 24 px Jestem takim właśnie webmasterem i adminem - z przypadku. :( Wersja xoopsa to 2.0.18.1 - stara jak świat i do tego blue_lagun theme.

"h1 {font-size: 100%;}" wstawilam sama w domyślnym theme, wg wskazań w gazetce. Nic nie pomogło, choć powinno. Takie przynajmniej mialam przekonanie. :(

===
Na marginesie, strasznie źle się pisze w tym oknie dialogowym. Nie działa przesuwanie wskaźnika za pomocą strzałek. Cos poprawić w napisanym tekście to tragedia.

luxer

Posted on: 2013/1/8 0:46

Xoopser

2
User information
Quote:

"h1 {font-size: 100%;}" wstawilam sama w domyślnym theme, wg wskazań w gazetce. Nic nie pomogło, choć powinno. Takie przynajmniej mialam przekonanie. :(

W domyślnym theme czy w theme blue_lagune ustawionym jako domyślne? A aktywne theme jak piszesz to blue_lagun theme. Musisz edytować plik style.css w katalogu blue_lagun a nie w katalogu default.

W tej chwili nie masz
ns-serif;
font-size: 22px;
h1 - 2em user agent stylesheet

Praktycznie zamiast 100% testuj na sztywnej definicji rozmiaru w px.

Posted on: 2013/1/8 9:01

Xoopser

1
User information
Chyba nici z tych moich poprawek. Gdy chciałam cofnąć znacznik i przywrócić do stanu sprzed poprawek, zniknęło wszystko. Nic z tego. nie znam php i mimo usilnych starań nie bardzo rozumiem co mam zrobić. Dziękuję za pomoc, niech te bukwy już sobie zostaną, mimo że mnie bardzo drażnią.

L.

Posted on: 2013/1/8 21:16

Xoopser

2
User information
Mógłbym grzecznościowo w wolnej chwili wykonać poprawkę tylko - potrzebuje login do serwera ftp ( na PM lub email ). Niczego nie obiecuje, poza tym, że niczego nie popsuje.

Aktualizacji xoopsa nie wykonam, bo jest to bardziej czasochłonne ( kopia zapasowa, aktualizacja, analiza i poprawa ewentualnych problemów i przede wszystkim testy poprawności pracy wszystkich modułów po tej operacji ).

Posted on: 2013/1/9 9:48

Xoopser

1
User information
Na PM wysłałam info i nie wiem czy dostałeś. Ja nie mam wyjścia, bo sama tego nie zrobię. Już miliony razy próbowałam to naprawić i za każdym razem poniosłam fiasko.

Posted on: 2013/1/11 14:13

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.
You cannot use topic type.
You cannot use HTML syntax.
You cannot use signature.