Fork me on GitHub Fork me on GitHub
FAQ - Administracja
SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)
FAQ > XOOPS > Administracja
 Category summary
Here is information related to this category.
Category Q&A Last Q&A published
 Administracja
Pytania związane z problemami administracyjnymi na waszym xoopsie.
4 Jak sprawić, by własna strona (np wprowadzenie....

 Q&A
Here are the published Q&As of that category.
Requested and Answered by Kurak_bu on 25-Mar-2006 19:57 (4066 reads)
Aby zainstalować, odinstalować lub uaktualnić moduł wchodzimy do panelu admina, dalej do zarządzania modułami. Tam mamy spis wszystkich zainstalowanych i gotowych do instalacji modułów. W każdym wierszu znajduje się ikona, numer wersji modułu, pole do zaznaczenia (jeśli jest zaznaczone oznacza to, że dany moduł jest włączony (aktywny), oraz dwie inne ikony (a w przypadku gdy moduł jest wyłączony pojawia się w środku trzecia ikona, ale o niej później), pierwsza ikona to aktualizacja modułu, po kliknięciu na drugą ikonę wyświetli się małe okienko z informacją o module.

Instalacja: Poniżej tabeli z zainstalowanymi modułami znajduje się osobna tabela z modułami gotowymi do instalacji, aby zainstalować wybrany moduł klikamy w lewą ikonę, potem potwierdzamy wybierając „TAK”, następnie zobaczymy stronę ze spisem czynności które wykonał instalator (na tym etapie nie ma to dla nas znaczenia), klikamy „Powrót do zarządzania modułami”. To wszystko, teraz możemy konfigurować wcześniej zainstalowany moduł.

Usuwanie modułu: Aby odinstalować moduł należy najpierw go wyłączyć, byt zrobić wchodzimy do panelu admina, dalej do zarządzania modułami i obok modułu który chcemy usunąć odznaczamy pole (jest tam tylko jedno), zatwierdzamy. Kiedy strona się przeładuje obok wybranego modułu pokaże się trzecia ikona (pomiędzy dwoma poprzednimi) , klikamy w nią. Pojawi się nowa strona z logiem z instalatora który poinformuje nas o tym, że odpowiednie tabele z bazy danych zostały usunięte itp. tak naprawdę nie jest to dla nas istotne. To już koniec.

Aktualizacja: Aby uaktualnić moduł należy wejść do panelu admina, dalej do zarządzania modułami i obok modułu który chcemy uaktualnić, potem klikamy w ikonę po lewej i potwierdzamy - „TAK” , potem zobaczymy logi instalatora i możemy wracać do panelu admina. Nie wiem czy dla wszystkich jest to oczywiste ale uaktualniać można tylko moduły już zainstalowane.


Requested and Answered by Kurak_bu on 25-Mar-2006 20:00 (3903 reads)
Nic prostszego: ściągamy skórkę która nam się podoba i katalog musimy wgrać/uploadować na serwer do katalogu www.serwer.com/html/themes/i tu nazwa skórki .Jak już to zrobimy wchodzimy do panelu admina dalej stawienia główne, tam znajdziemy pola:
-Domyślny motyw graficzny (theme)
-Motywy graficzne
Oba powinny mieć zaznaczone wybraną przez nas skórkę. Nie trzeba wykonywać czynności takich jak w przypadku instalacji modułu, skórka,, jeżeli jest poprawnie umieszczona na serwerze instalowana jest automatycznie.


Requested and Answered by Kurak_bu on 25-Mar-2006 20:04 (4797 reads)
Ściągamy pliki językowe i wrzucamy do katalogu www.strona.pl/language/ .Teraz wchodzimy do panelu admina, opcje strony i z listy wybieramy, który język ma obowiązywać na naszej stronie. Jeżeli nowego języka nie będzie na liście oznacza to, że został źle wrzucony na serwer.


Requested by MacDada and Answered by Kurak_bu on 26-Jun-2007 19:36 (3596 reads)
Najprostszym sposobem jest podmiana pliku index.php .
Wybieramy za moduł startowy dowolny niepotrzebny moduł, następnie w jego katalogu podmieniamy plik index.php z naszym.
Jest to najłatwiejsza droga aby uzyskać pożądany efekt.